Войти  \/
x
x
x

Круто! Драматично! Феєрично! Саме такими словами хочеться згадувати протистояння Одеси і ФКФ-ТР у матчі за Суперкубок WSL, який вчора відбувся на стадіоні спорткомплексу КНТЕУ. Можливо, якщо трішки забігти наперед, ми й не побачили величезної кількості небезпечних моментів, але драматичності в цій історії вистачало.

Власне кажучи, перейдемо до подій звітної гри. Одеса, як і очікувалося, заволоділа ініціативою, взяла гру під контроль і, що важливо, зовсім не поспішаючи, почала шукати шляхи до воріт Анатолія Ручки. Більше за інших в цій історії виділявся Віталій Ємельянов, який за перший тайм виконав лише з правого флангу 7 кутових ударів, які, тим не менш, до якоїсь серйозної загрози не призвели.

Так, безумовно, було декілька класних ударів з-за меж штрафного майданчику, але вони йшли або повз ворота, або саме у те місце, де і знаходився Ручка. ФКФ-ТР, в свою чергу, іноді намагався контратакувати, а особливо в цьому компоненті запамятався Руслан Бабак, який постійно створював напругу на правому фланзі, а також змусив Максима Оленковського заробити на собі попередження.

Цікаво, що саме після одного з таким порушень на правому фланзі, яке заробив Бабак, ФКФ-ТР відкрив рахунок у грі. Герба виконав передачу у штрафний майданчик, а Сергій Доленко переграв всіх на другому поверсі – 0:1.

Зазначимо, що майже одразу після цієї події у складі «одеситів» на поле вийшов Олексій Шульга, який, нагадаємо, настріляв у Вищій лізі 24 голи. Тим не менш, на початку своєї гри він відзначився лише декількома порушеннями правил у нападі.

Звичайно, «одесити» почали трішки форсувати події, враховуючи рахунок, який їх абсолютно не влаштовував. Однак дійсно гольових моментів майже не було, тому Анатолій Ручка у гру майже не вступав.

Інша справа – тайм другий. Одеса з перших хвилин помчала вперед, залишаючи лише двох захисників біля власних воріт. Тиск ставав дедалі більшим, але захист ФКФ-ТР тримався. До поки Джур не увімкнув «режим Пірло», віддавши ідеальну передачу на Ємельянова, який реалізував вихід сам на сам – 1:1.

Здавалося, що тепер Одеса буде дотискати деморалізованого суперника, але вийшло інакше. У дуже простій ситуації ФКФ-ТР заробив пенальті, а один із героїв першого тайму, Руслан Бабак, знову вивів свою команду вперед – 1:2.

Після цього обидві команди влаштували справжню карусель замін, змінивши ледь не половину складів. Все йшло до того, що матч закінчиться перемогою ФКФ-ТР і реваншом за поразку в Кубку WSL (1:5), але за справу знову взявся він… Одеса заробила стандарт в центрі поля, а до мяча підійшов Ємельянов. Віталій виконав потужну передачу в район воріт суперника, а мяч полетів по такій траєкторії, що спочатку влучив в поперечку, потім в спину голкіпера, а вже потім опинився у воротах – 2:2!

Практично відразу пролунав сигнал арбітра, який сповіщав про завершення основного часу,  тому доля переможця гри вирішувалася в серії післяматчевих пенальті. Анатолій Ручка, який дуже хотів реабілітуватися за пропущений гол на останніх секундах гри, зіграв майже відмінно, відбивши два удари. Але його партнери не змогли підтримати свого голкіпера. Вирішальний промах був на рахунку Андрія Гонтажевського, а після цього точний удар Оленковського приніс перемогу «одеситам».

Гра забувається, а результат залишається. Тим не менш, ФКФ-ТР продемонстрував, що на рівних може битися з чемпіоном, а «одесити», можливо, зігравши не найкращий матч, здобули важливу перемогу!