Войти  \/
x
x
x

Передостанній тур WSL видався дуже цікавим та драматичним. Перемоги у компенсований час, камбеки та яскраві голи – все це було у матчах Вищої та Першої ліг WSL у минулий уїк-енд. Якщо у елітному дивізіоні все ще нічого не зрозуміло, то у Першій лізі визначилися чемпіон та друга команда, яка підвищиться у класі наступного сезону.

Вища ліга

14 листопада (субота)

STARS-KBD  -  Арсенал Київ – 4:2 (Устименко, 38, Рибцов, 43, 90+1, 90+3 – Богуш, 64, Халепа, 82)
Динамо Відрадний ТS Tech  -  Omnitec – 2:1 (Пронцевич, 18, Свириденко, 23 – Дулевич, 9)

15 листопада (неділя)

FC Spectrum  -  ФКФ-ТР – 0:3 (Герасименко, 44, Олексюк, 56, Панфилов, 90)
Кристал  -  Фокстрот – 2:2 (Василенко, 27, Кулишов, 90+1 – Борисков, 3, Воротинцев, 61)
ФК "Одеса"  -  Голосієво – 7:1 (Ячмень, 22, 68, Тимчик, 54, 63, Подгорсьский, 64, Бондарь, 78, Вансович, 80 – Проценко, 5)
СНВ  -  ФА Хелсгруп – 0:2 (Ігнатенко, 40, Кожедуб, 47)

ОБСІЛФ - "Легенда" - матч перенесено

Матч лідерів і двох головних претендентів на чемпіонський титул - «Легенди» і ОБСІЛФ - не відбувся в цей уїк-енд через коронавірус. Цим скористалися STARS-KBD, які в драматичному протистоянні лише в компенсований час здобули перемогу над аутсайдером «Арсеналом».

Ніщо не віщувало такого розвитку подій, вже до перерви «зірки» вели з рахунком 2:0 і повністю контролювали ситуацію на полі. Устименко реалізував вихід один на один з воротарем, а Рибцов тонко відчув момент і майстерно перекинув голкіпера метрів з 27-ми. Варто віддати належне воротареві «канонірів» - в першому таймі він зробив кілька фантастичних сейвів і рятував свою команду в найскладніших ситуаціях - моментів у STARS було багато.

А після перерви «зірки» розслабилися, рано відчувши смак перемоги. Богуш отримав м'яч на лінії воротарського, пробив повз воротаря, але м'яч з лінії воріт виніс захисник. А незабаром той же Богуш, після помилки захисників «Старс» і класного пресингу «Арсеналу», реалізував вихід один на один. «Арсенал» продовжив атакувати, а «зірки» ніяк не могли зібратися. «Канонірам» вдалося забити - але з офсайду, потім дальній постріл в класному стрибку відбив воротар, ще в одному епізоді захисник знову виніс м'яч з лінії воріт. Тиск «Арсеналу» наростав і логічно конвертувався в гол. Подачу з лівого флангу замкнув Руслан Халепа - 2:2.

Більш того, «Арсенал» і перемогу міг виривати, але захисник в третій раз виніс м'яч із стрічки. А в кінцівці позначилася фізична готовність команд. У складі «канонірів» багато досвідчених і вікових гравців, десь не вистачило сил на кінцівку, чим і скористалися «зірки». Контратака, Рибцов вискочив на ворота і спокійно переграв воротаря вже в компенсований час. А ще через дві хвилини оформив хет-трик - знову в контратаці.

У «Омнітека» були всі шанси вклинитися в боротьбу за чемпіонство, але «бордово-чорні» не зуміли впоратися з «Динамо». Все вирішилося в першому таймі: «Омнітек» першим відкрив рахунок - Дулевич класним ударом головою відправив м'яч у сітку після подачі від кутового прапорця; «біло-сині» відповіли двома своїми голами - Пронцевич увійшов в штрафну і потужно пробив над голкіпером, а Свириденко відгукнувся на довгу передачу, втік від захисників і забив переможний м'яч у цій зустрічі.

Тепер «Омнітек» відстає від STARS на п'ять очок, маючи дві гри в запасі. У матчах, що залишилися «бордово-чорним» не можна втрачати очки, якщо вони мріють поборотися за п'єдестал пошани. Поки що все в їх руках.

«Фокстрот» несподівано втратив очки в матчі з «Кристалом», який в кінцівці сезону не втомлюється дивувати. «Синьо-білі» видали третій матч без поразок, і знову з командою з верхньої частини таблиці. Борисков замкнув флангову передачу вже на 3-й хвилині матчу, але Василенко дальнім ударом зрівняв рахунок в середині першого тайму. «Лисиці» не зупинилися, продовжили атакувати і знаходили можливості для взяття воріт. В середині другого тайму Воротинцев знову вивів «Фокстрот» вперед - йому вдалося реалізувати 11-метровий. Але останнє слово в цій зустрічі залишилося за «Кристалом». У компенсований час Кулішов увірвався в штрафну, продавив захисника і потужно пробив повз воротаря - 2:2.

«Кристал» залишив останнє місце і відстає від «Голосієво» всього на два очки. Команда Романа Галицького зазнала розгромної поразки в матчі з «Одесою», довівши свою серію невдач до трьох матчів.

«Голосієво» непогано провело перший тайм і навіть першим відкрило рахунок - Гавриленко класною передачею на хід знайшов Проценко, а той перекинув воротаря. Далі на полі точилася рівна боротьба, аутсайдер ні в чому не поступався торішньому чемпіонові. На перерву команди пішли за рівного рахунку - Ячмінь забив після подачі від кутового прапора.

А ось після перерви «Голосієво» розсипалося. Дубль Тимчика відправив «зелених» в нокдаун, а гол Подгорського добив команду Галицького. Після цього вже «Одеса» повністю контролювала хід гри і довела справу до розгрому - 7:1.

«Голосієво» поки що займає позицію в буферній зоні, разом зі «Спектрумом», який поступився в цьому турі ФКФ-ТР. «Жовто-чорні» активніше почали матч, створили ряд непоганих моментів, але не зуміли їх реалізувати. У відповідь «лілові» забили гол, проте рефері зафіксував офсайд. А незадовго до перерви ФКФ-ТР все-таки реалізував свою перевагу. Голкіпер «Спектрума» випустив м'яч з рук в простій ситуації, а Максим Герасименко підкараулив цю помилку.

У другому таймі Олексюк замкнув простріл з правого флангу, після чого «Спектрум» видав кілька непоганих атак, але голкіпер ФКФ-ТР діяв бездоганно. А на останній хвилині зустрічі контратака «жовто-чорних» привела до третього голу - Панфілова вивели на ударну позицію, а він не підвів.

Після двох перемог поспіль СНВ покинув не тільки зону вильоту, але і буферну зону. «Хрестоносці» відносно спокійно себе почувають, хоча і все ще мають шанси опустити в таблиці. Очки їм були потрібні, але роздобути їх в матчі з «Хелсгруп» не вдалося. «Зелено-жовті» забили два м'ячі до перерви і відразу після нього, та відсвяткували перемогу. Рахунок відкрив Ігнатенко. Він увійшов в штрафну, зблизився з воротарем і пробив повз нього. А ледве почався другий тайм, як Кожедуб вдало підставив ногу під простріл партнера і переправив м'яч у ворота.

Перша ліга

Respect  -  Friends – 4:1 (Борщ, 19, Бабіч, 21, Рускевич, 35, Луб’яний, 85 – Штика, 12)
Штурм  -  Дарниця – 1:3 (Криднєв, 90+2 – Логвиненко, 28, Валеєв, 58, Погосян, 83)

ФК Стiна  -  Japan-Parts VSK – 2:10 (Сопронюк, 66, Прилипко, 78 – Карпюк, 3, 23, 50, 60, 63, 67, Аланія, 16, 43, 84, Фещенко, 73)
Аристократи  -  FC Spectrum U-23 – 4:0 (Коломоєць, 51, 83, Бойко, 58, Гарасюта, 63)
Livatek FC  -  ФК Каскад – 3:7 (Копаліані, 55 (аг), Перегой, 57, Пономарьов, 75 – Счастливцев, 17, 24, 39, Яновський, 27, Копаліані, 32, 64, Рожевський, 69)

Славутич - Дніпро - матч перенесено

Одинадцята перемога «Каскаду» в поточному сезоні, на цей раз над «Ліватеком», означала офіційне завоювання чемпіонського титулу новачком Першої ліги. Вже до перерви «Каскад» вів з рахунком 5:0 і зняв всі можливі питання. Відзначаємо хет-трик Вадима Счастливцева. А в другій половині «Каскад» дозволив собі трохи розслабитися, грав сам і давав грати супернику. До цього туру чемпіон пропустив всього сім голів, а «Ліватеку» вдалося забити майже половину від цієї суми. Правда, перший м'яч в цьому матчі в ворота «Каскаду» залетів від свого ж гравця - Копаліані зрізав круглого. Незабаром він виправився, оформивши дубль.

Де-факто друге місце і путівку в елітний дивізіон за собою застовпив «Japan-Parts» - вони не залишили жодних шансів «Стіні» і набрали 29 очок. Теоретично їх може ще наздогнати «Respect», з яким «японці» зіграли внічию (4:4) по ходу сезону, але по-перше, «японці» в останньому турі зіграють з аутсайдером «Бенфікою», де ймовірність не програти вкрай висока, а по-друге, «лілові» поступаються супернику за різницею м'ячів і відіграти цей гандикап вкрай складно.

До слова, шість з десяти м'ячів «Japan-Parts» в ворота «Стіни» відправив Ігор Карпюк. Тепер на рахунку бомбардира 26 голів в 9-ти матчах. Він випереджає свого найближчого переслідувача Дмитра Калашника з «Славутича» на вісім м'ячів.

«Респект» є фаворитом у боротьбі за третє місце. У черговому турі «лілові» розгромили «Friends» - 4:1. Першими відкрили рахунок «друзі», з кутового. Штика здорово набіг на ближню штангу і класно пробив у «дев'ятку». Однак ще до перерви «Respect» забив тричі і позначив свої наміри на перемогу. Спочатку їм вдалося заробити штрафний: Бабіч пробив, воротар випустив м'яч з рук, а Борщ добив його в сітку. Незабаром форвард «Респекта» заробив пенальті, який чітко реалізував Бабіч, а потім Рускевич замкнув подачу з правого флангу у виконанні Луб’яного.

Уже в самій кінцівці матчу Павло Луб'яний довів справу до розгрому - його потужний удар в ближній верхній кут був неперевершений. А в компенсований час команди розлютилися, трохи поштовхалися і змусили рефері показати кілька червоних карток найактивнішим учасникам конфлікту.

«Штурм» упустив можливість надолужити згаяне і повернутися в боротьбу за 3-4 місця. Все вирішила поразка від «Дарниці». «Зелено-білі» непогано почали матч, створили кілька непоганих моментів і навіть потрапили в поперечину, але нічого не змогли протиставити потужності форварда Олега Логвиненко. Той спокійно прийняв м'яч, протягнув його до штрафної і пробив Тимощука. Це 16-й гол лідера «Дарниці» в сезоні.

У другому таймі Валєєв в контратаці подвоїв перевагу «жовто-чорних», а в кінцівці матчу Погосян реалізував просту атаку по центру - вийшов на воротаря і пробив точно у ворота. Лише в компенсований час Кріднєв хоч якось скрасив вечір для «Штурму». Дальній удар Вадима не залишив шансів воротареві «Дарниці».

«Аристократи» перервали свою триматчеву серію з поразок і розгромили молодіжну команду «Спектрума». До перерви на полі була рівна боротьба: моменти були як біля одних воріт, так і у інших, але забити ні у кого не виходило. А вже в дебюті другого тайму Коломоєць відгукнувся на подачу від кутового і головою випередив воротаря суперника. Через сім хвилин історія повторилася, тільки на місці Коломойця виявився Бойко. Минуло ще п'ять хвилин і Гарасюта, отримавши м'яч перед штрафним суперника, прибрав захисника і пробив точно в кут. Ну а крапку в цьому матчі дальнім ударом поставив все той же Коломоєць.