x
x
x

Огляд 13-го туру вищого дивізіону та 16-го туру першого

Отже, друга частина чемпіонату ВСЛ стартувала. Тури у вищому і першому дивізіоні вийшли дуже схожими. Лідери - "Одеса" і ФКА - здобули по перемозі і зміцнили свої позиції, адже їхні найближчі переслідувачі або втратили очки, або ж взагалі пропускали цей ігровий день.

Вищий дивізіон

Субота 04.09

ФК "Одеса" – ФКФ-ТР 3:0

Лідер чемпіонату здобув перемогу - впевнену за рахунком, але доволі натужну по грі. "Одеса" вкотре грала в суботу, тож знов мала неоптимальний склад, що відбилося на перебігу подій матчу. Гості цілком прогнозовано зіграли від оборони, і їм доволі непогано вдалося засушити гру. Напруга біля їхніх воріт, звичайно, була, але по-справжньому гострих моментів у фаворита було обмаль. З контргрою у ФКФ-ТР не дуже склалося, тож на перерву команди пішли за логічних 0:0.

А після поновлення гри "одеситам" пощастило. На 48-й хвилині голкіпер гостей не зафіксував м'яч після не надто вдалого прострілу, і першим на підборі був Микола Бобренко. А за півгодини ситуація майже повторилася: навіс з кутового, не зафіксований воротарем, і тут першим вже зорієнтував Сергій Крученюк - 2:0. До гола Тимчика на 88-й хвилині, який відзначився пострілом з середньої дистанції, питань немає, але він вже нічого і не вирішував. Ветерани приносять перемогу "Одесі", але без підсилення гри надалі буде важкувато.

Omnitec – ФА Хелсгруп 1:1

На початку сезону ми відзначали, що "Омнітек" цього року помітно омолодився. Але то, виявляється, буле ще квіточки. Якщо в першому колі проти "жовто-зелених" грало декілька ветеранів, то цього разу майже весь склад команди Дениса Осадчого, за винятком голкіпера Олександра Савченка і капітана Антона Борисенка (який вийшов на поле на останні півгодини), складався з хлопців, що народилися в 21-му столітті! "Хелсгруп" же навпаки - команда доволі вікова, і ветерани суперника в їхньому складі могли б вважатися перспективною молоддю.

Тому не дивно, що протягом всієї гри перевагою володіли саме господарі. Вони ще до перерви могли не раз забивати, але раз-пораз "хелсів" на останньому рубіжі рятував їхній голкіпер Володимир Ляхов. Гості грали від оборони, нагод мали обмаль, але одну з них реалізували - Олекандр Кравченко уникнув офсайду, випередив воротаря і перекинув його.

Після перерви майже нічого не змінилося - "Омнітек" тис, створював нагоди, але забити ніяк не вдавалося. І лише в останню десятихвилинку "бордово-чорним" вдалося уникнути нелогічної поразки. Дмитро Садовий збив у штрафному майданчику Богдана Бровія, і Вадим Семенов точно пробив 11-метровий. До фінального свистка Ляхов встиг ще потягнути два постріли Борисенка і, таким чином, врятувати очко для своєї команди.

Неділя 04.09

Фокстрот – Легенда 1:7

Зіграти прагматично у "Фокстрота" не вийшло. Та й взагалі у господарів цього дня мало що виходило. Звичайно, результат дуже неочікуваний, зважаючи на виступ цих колективів в першому колі. Але констатуємо, що "Легенда" повністю переграла свого суперника. Загалом, перший тайм не віщував такого погрому. "Помаранчеві" хоча й були не дуже схожі на себе, але пручалися. Та все одно на перерву команди пішли за рахунку 0:2. Спочатку Віслевський виграв забіг у захисника і пробив повз голкіпера, а трохи згодом Мохаммаду замкнув навіс після розіграшу кутового (обидва рази асистував Артем Постоловський).

В другому таймі суперники доволі швидко обмінялися забитими м'ячами - Боатенг вдало пробив з-за меж штрафного, а Харченко перекинув голкіпера з гострого кута і на певний час повернув до життя інтригу. Але кінцівку матчу "лиси" повністю провалили, пропустивши чотири голи за вісім хвилин! Причому три перших з них розпочалися з обрізок захисників на власній половині, а три останніх забив один гравець - Антон Болотенко.

ОБСІЛФ – STARS 3:3

Суперники вдруге за сезон поділили очки. В першому колі чемпіон впродовж всього матчу виглядав краще, але не зміг втримати перевагу. Цього ж разу команди по черзі вели в грі і в рахунку, але зрештою все завершилося цілком справедливою і емоційною нічиєю. ОБСІЛФ вдало розпочав гру, забивши двічі ще до середини першого тайму. Вже на п'ятій хвилині Олег Садовий скористався помилкою захисника, який не впорався зі "свічкою" у власному штрафному, а на 18-й його тезка Сухоцький був найспритнішим після подачі кутового. Гості по грі нічим не поступалися "біло-синім", чинили тиск на їхні ворота і зрештою ще до перерви їм вдалося відігратися: капітан "зірок" Володимир Кузьмін не без допомоги рикошету пробив понад голкіпером в ближній верхній кут, а Ярослав Панфілом опинився в слушний час в потрібному місці після подачі кутового і просто розстріляв ворота з кількох метрів.

Половина другого тайму пройшла за приблизно рівної боротьби. Каталізатором подій став гол гостей - на 73-й хвилині вони втекли у контратаку, яку завершив Денис Домбровський. Після цього чи то "Старз" занадто легко віддали ініціативу, чи то ОБСІЛФу, який знов грав фактично без замін, вдалося зібрати волю в кулак і піти на справжній штурм. Господарі створювали і марнували моменти, і вже здавалося, що врятувати матч вже не вдасться, але в останній атаці Руслан Гребіник вдало замкнув класний крос Садового.

Окремо варто відзначити одразу 4 вилучення, які відбулися впродовж матчу. Мендес і Сюзєв розпочали свої розборки ще до перерви, отримали по "гірчичнику", а в другому таймі продовжили і разом покинули поле, залишивши команди грати десять на десять. Ну, а вже після останнього взяття воріт з емоціями не впоралися Мірошниченко і Сенчишин. КДК нудьгувати не доведеться...

Перший дивізіон

Дніпро-04 – ФК "Голосієво" 7:2

Зазвичай на початку кола команди мають непоганий збір, а ось далі у багатьох починаються кадрові проблеми - травми, робота, гра на декілька фронтів і т.і. "Голосієво" ж на перший матч другої частини сезону зібралося не найсильнішим складом і фактично без замін. Що й стало головним чинником такого результату. Перший тайм ще вийшов більш-менш рівним. Так, гості грали відверто від оборони, але при цьому їм певний час вдавалося і свої ворота тримати на замку, і чужим загрожувати. Власне, вони і відкрили рахунок на 16-й хвилині, коли пара ветеранів Петрецький-Ігнатенко створили гол: перший віддав пас врозріз, другий пробив в дотик.

Щоправда вже за дві хвилини паритет було відновлено: Синявський забив схожим чином - в дотик після розрізного пасу. "Зелені" цілком могли знов вийти вперед, але ще один ветеран команда, Сергій Новіцький, опинившись один навпроти голкіпера, замість удару став шукати неіснуючого партнера. Натомість "Дніпро" забив ще двічі - обидва голи на рахунку Олександра Прокопенка, який повернувся до команди після кількорічної перерви (свого часу вони з Віталієм Крупиною вдосталь назабивали у ворота команд "вишки").

В другому ж таймі перевага господарів була фактично тотальною, і, зрештою, все закінчилося погромом. Варто відзначити, що з трійцею Прокопенко-Синявський-Ґує, на рахунку якої в цьому матчі 6 голів із 7, атака "Дніпра" виглядає дуже потужно - захисту суперників "блакитно-білих" по першому дивізіону нудьгувати навряд доведеться.

ФКА – AFC Alliance 2:1

Зустріч можна розділити на два відрізки. Першу половину першого тайму гра була приблизно рівною і доволі спокійною - команди не надто турбували воротарів. Але після того, як "Альянс" на 19-й хвилині повів в рахунку (Вадим Жадан уникнув офсайду, випередив голкіпера і височенною "свічкою" закинув м'яч у ворота), ініціатива цілком і повністю перейшла до лідера першого дивізіону. "Аристократи" окупували чужу половину поля, фактично втиснувши гостей в їхній штрафний майданчик.

Доволі довго "графітовим" вдавалося триматися. Моменти біля їхніх воріт виникали, але господарям не вистачало влучності. Розв'язка прийшла в останню 15-хвилинку. Відігратися ФКА вдалося фактично випадково - на 76-й хвилині м'яч після виносу захисника "Альянсу" влучив в Дениса Пономаренка і полетів вздовж воріт, де Дмитро Косінов встиг зреагувати і головою переправити круглого в дальній кут. А за 8 хвилин ці гравці помінялися ролями - Дмитро пройшов правим флангом і від лінії воріт відкинув під удар вільному Денисові, який з кількох метрів не схибив. Гості, звичайно, намагалися врятувати гру, але шансів в них майже не було. Таким чином, фактично повторилася історія першого кола: ФКА здобув вольову перемогу з рахунком 2:1.

ФК Стiна – СНВ 0:5

Матч пройшов за цілковитої переваги гостей, які помітно оновилися після літньої перерви. СНВ посилився кадрово, оновив форму (вона тепер кольорів "Роми") і обзавівся гучним титульним спонсором. Проти "Стіни" команда грала в своє задоволення і цілком заслужено перемогла з великою різницею в рахунку.

Цікаво, що в першій половині гри, коли суперник ще більш-менш пручався, вдалося забити три м'ячі (відзначаємо, що рахунок відкрив Георгій Копаліані - екс-гравець "Каскаду", який знявся з чемпіонату вищого дивізіону). А от після перерви, коли "жовто-чорні" відверто підсіли фізично і посипалися в захисті, - лише два. Якби СНВ забив бодай половину створеного, то рахунок був би двозначним. З більш серйозним суперником таке марнотратство може вилізти боком.

Штурм Талісман – ОБСІЛФ OLD SCHOOL 4:0

Господарі взяли впевнений реванш за перше коло, коли програли, ведучи в рахунку протягом гри. Можна констатувати, що якщо "Штурму" перерва пішла на користь (дивіться написане вище стосовно СНВ), то кадрові проблеми ОСБІЛФа, схоже, нікуди не ділися, а, можливо, і поглибилися.

Тим не менш неможна сказати, що в цьому матчі все було однозначно зрозуміло. Підопічні Ширкова хоча й володіли ініціативою, але відкрити рахунок змогли лише під завісу першого тайму, та й то з доволі випадкового пенальті (м'яч влучив в руку Лозового, рефері вказав на позначку, а сам граючий тренер "штурмовиків" чітко пробив). Після перерви перевага господарів стала помітнішою, і чим ближче було до завершення матчу, тим частіше захист гостей не встигав за опонентами. Подвоїти рахунок вдалося лише на 77-й хвилині, і знов з пенальті. "Штурм" продовжував марнувати нагоду за нагодою, але в останню п'ятихвилинку таки довів рахунок до великого.

Цікаво, що і в матчі основної команди, і в матчі "old school" мали місце обоюдні вилучення. В середині другого тайму двобій влаштували Жиренков і Ратич. Причому перший на той момент вже був замінений, а другий взагалі участі в грі не брав. Але КДК від того буде не легше...

Славутич – Дарниця 2:2

Ніхто не ставив на "Дарницю", та вона не поступилася одному з лідерів турніру не тільки за рахунком, але й по грі. Спочатку здавалося, що господарі просто перестраховуються, не надто форсуючи події. Але час йшов, а на полі точилася доволі рівна боротьба. Ба більше - на 25-й хвилині саме гості вийшли вперед, коли Дмитро Сисоєв скористався пасом на хід від... захисника суперника, вийшов сам на сам і спокійно покотив м'яч в дальній кут. Щоправда вже за 12 хвилин рахунок було зрівняно, і цей гол теж вийшов зовсім не обов'язковим: навіс, який міг виграти і захисник, і голкіпер, дістався більш настирному Калашнику; удар Дмитра прийшовся у стража воріт, перше добивання не вийшло, але з другої спроби головний бомбардир першого дивізіону заштовхав м'яч у сітку.

Початок другого тайму взагалі пройшов за переваги "жовто-чорних", які на якийсь час навіть притисли суперника до власних володінь. А от кінцівка матчу була скоріш за "Славутичем". Коли на 82-й хвилині Кірпічов ударом зі штрафного поцілив в ближній нижній кут, здавалося, що господарі доб'ються свого. Проте вже за 6 хвилин "Дарниці" вдалося відігратися після розіграшу кутового - Руминський не надто ефектно, але ефективно замкнув навіс Яценка. Таким чином, забивши чотири необов'язкові голи, команди розійшлися бойовим миром.