x
x
x

Огляд 14-го туру вищого дивізіону та 17-го туру першого

Напередодні туру ми відмічали, що більшість пар виглядає дуже рівно. В семи матчах з одинадцяти і справді точилася рівна боротьба, а інтрига жила до останніх секунд. Аж чотири з них закінчилися нічиїми, ще три - перемогою з різницею в один м'яч. В першому дивізіоні лідер продовжує зміцнювати позиції на фоні втрат найближчих переслідувачів. А от у "вишці" боротьба загострюється!

Вищий дивізіон

Динамо Відрадний ТS tech - ФК "Одеса" 1:1

Загалом гра виправдала очікування і тримала в напрузі протягом всіх двох таймів. На руку "біло-синім" вкотре зіграло призначення матчу на суботу, адже "Одеса" мала певні кадрові проблеми. Довгий час гра була доволі рівною, команди по черзі створювали моменти біля воріт одна одної, але на перерву пішли за нулів на табло.

В другому таймі, здавалося, має датися взнаки довжина лав запасних. Особливо після того, як Колісніченко на 60-й хвилині відкрив рахунок ударом в нижній кут із середньої відстані. Але кінцівка матчу пройшла за помітної переваги "одеситів" і, зрештою, вони врятували матч за кілька хвилин до його закінчення. Гол вийшов дуже схожим на перше взяття воріт: Микола Бобренко знайшов передачею Богдана Ячменя, і той забив ударом у нижній кут. "Одеса" продовжує лідирувати, а "Динамо" за втраченими очками вже в трійці.

ФК Воскресенка - Omnitec 3:2

"Воскресенка" не тільки воскресла і продовжила виступи у чемпіонаті, але й здобула перемогу в першому ж осінньому матчі. Перемогу вольову і доволі несподівану, адже переважна більшість у цій парі ставила саме на "Omnitec". Проте господарі нічим не поступалися супернику і навіть мали певну перевагу. Тим не менш, їм двічі протягом матчу довелося відіграватися. Не реалізувавши свої нагоди, екс-японці пропустили на 27-й хвилині в швидкій атаці, коли забули в своєму штрафному про Радченка, який уникнув офсайду, скористався пасом Стешенка і легко переграв голкіпера. Майже одразу форвард гостей забив вдруге, але цього разу помічник рефері "запалив" прапорець. Втім, ще до перерви паритет було відновлено: захист гостей дуже пасивно повів себе під час кутового, і Снопко в дотик ногою (!) замкнув подачу.

В другій половині мало що змінилося. Знов вперед вийшли "бордово-чорні" - на 75-й хвилині екс-капітан "Одеси" Максим Оленьковський пострілом метрів з 35-и перекинув голкіпера "Воскресенки". Проте не пройшло і п'яти хвилин, як черговий кутовий закінчився подачею, яку головою замкнув Андрій Дима. Здавалося, і четверта гра суботи закінчиться нічиєю, але за три хвилини до закінчення основного часу той же Дима знову забив головою після подачі з кута поля, принісши перемогу своїй команді. Таким чином, з п'яти м'ячів у цьому матчі чотири - на рахунку центральних захисників.

STARS - ФКФ-ТР 6:0

Знову ФКФ-ТР мав проблеми із складом, і знову покинув поле на щиті і без забитих м'ячів. Фактично, гостям вдавалося нав'язувати боротьбу лише перші 30 хвилин, та й то лише після пропущеного голу. Хтось із захисників не витримав лінію, чим майстерно скористався Віктор Устименко, який випередив голкіпера і в дотик перекинув його. Після цього "жовто-чорні" відсунули гру від своїх воріт, але дивідендів з цього не мали. Зрештою, до перерви вони пропустили ще тричі.

Другий тайм був вже формальністю. "Зірки" грали у власне задоволення, зробили вісім замін, мали моментів не менше, ніж у першій половині, але забили ще лише двічі. Відзначаємо чотири голи на різні смаки Віктора Устименка, до яких він додав ще й результативну передачу. Гості, за великим рахунком, теж награли на взяття воріт, але знову не судилося.

ФА Хелсгруп - Фокстрот 3:4

"Хелсгруп" та "Фокстрот" цього року в матчах між собою тримають марку. Тричі вони зустрічалися, і всі три зустрічі вийшли цікавими - такими, якими й мають бути дербі. Звітна гра вийшла доволі рівною, команди не сильно мудрували, грали здебільшого просто, але при цьому створили і, як наслідок, забили вдосталь.

Гості наприкінці першого тайму вели в рахунку 2:0 після м'ячів Панченка і Петрука, але менш ніж за хвилину після другого голу пропустили. Причому гол Скрипченка, як на мене, був одним з найкращих в турі, і справа не в завершальному ударі, а у всій комбінації: "жовто-зелені" розіграли м'яч з центру поля і в дев'ять передач доставили його Максиму, який технічно реалізував вихід сам на сам.  А невдовзі після перерви господарі зрівняли рахунок після вкидання ауту.

Рівна гра з великою кількістю моментів продовжилася, і, зрештою, забили ще тричі. Знов "Фокстрот" вийшов вперед, і знов дав себе наздогнати. Але, врешті решт, саме "помаранчеві" забили останніми і взяли певний реванш за перше коло і виліт з кубку.

ОБСІЛФ - Легенда 1:9

Рахунок матчу говорить сам за себе. Хтозна як розгорталися би події, якби гості не забили вже на 2-й хвилині (Віслевський зі штрафного вразив нижній кут воріт, обвівши стінку із зовнішнього боку), але надалі їхня перевага не викликала сумнівів. На перерву команди пішли за рахунку 1:6, причому всі шість м'ячів "Легенди" прийшли з правого флангу.

Після поновлення гри "синьо-чорні" створювали не менше, але ставилися до своїх нагод вже не так серйозно. Зрештою, забили ще три. З дев'яти забитих м'ячів п'ять - на рахунку Олександра Віслевського, який після травми повертається в гонку бомбардирів. Таким чином, "Легенда" наздоганяє в таблиці свого суперника.

Перший дивізіон

Friends - Славутич 2:2

"Friends" знов не програли, а "Славутич" знов не переміг. Поєдинок вийшов по-футбольному цікавим - вдосталь моментів, вдосталь боротьби, емоції і доволі закручений сюжет. Гості грали з позиції сили і виглядали переконливіше протягом всієї гри, але саме їм довелося двічі відіграватися. Витримавши стартовий тиск, в середині тайму "синьо-білі" ледь не забили в контратаці, а менш ніж за хвилину відкрили рахунок після подачі кутового - вчергове відзначився один з лідерів команди Тарас Каплан, головою замкнувши навіс.

Кінцівка тайму вийшла насиченою на події: на 42-й хвилині захисник господарів Дмитро Бекешко в межах штрафного в підкаті вибив м'яч з-під ніг суперника, але при цьому, на думку рефері, зіграв і в ноги. Жовта за фол, друга - за розмови, і на додачу до пенальті в свої ворота "друзі" лишаються в меншості. Калашник з позначки не схибив. 1:1, фаворит в більшості і попереду більше тайму гри. Здавалося, господарям буде непереливки. Проте вже за хвилину вони відновлюють паритет в кількості гравців, а також вдруге виходять вперед: Сергій Лугина збиває Каплана, який виходив сам на сам, отримує червону, а Руслан Купріянчук реалізовує пенальті.

В другому таймі перевага "Славутича" була більш ніж відчутною; вони мали достатньо нагод, аби не тільки зрівняти рахунок, але й впевнено перемогти, але забити вдалося лише раз: на 73-й хвилині після затяжної атаки Дмитро Калашник замкнув головою навіс Кірпічова. Чергові 2:2 на радість іншим борцям за медалі.

ОБСІЛФ OLD SCHOOL - AFC Alliance 1:1

Суперники були в поганих, але рівних умовах. І ті, й інші мали і якісні, і кількісні проблеми зі складом, тож не дивно, що після фінального свистка обидва тренери були цілком задоволені нічиєю. ОБСІЛФ, пам'ятаючи результати попередніх двох матчів, вирішив зіграти від оборони. І це господарям цілком вдалося - попри те, що "Альянс" володів м'ячем, створити біля чужих воріт їм майже нічого не вдалося. Було помітно, що "графітовим" не вистачає попереду лідерів - Жадана, Лісніченка, Мельника, Перегоя.

Вилазки команди в білій формі були гострішими, тому не дивно, що саме вони відкрили рахунок. На 28-й хвилині Олексій Огородник, який влітку перейшов з СНВ, отримав подарунок від когось із суперників і влучно пробив з-за меж штрафного. Проте під завісу першого тайму гості відігралися: Микола Лісняк так поклав м'яч зі штрафного понад стінкою в "дев'ятку", що сам схопився за голову. Дуже красивий гол! Після перерви нічого не змінилося, в тому числі рахунок.

Respect FC - ФКА 2:6

Дебют гри вийшов багатообіцяючим. Господарі почали краще, змарнували свою першу нагоду, а з другої таки відкрили рахунок - на 5-й хвилині Кужелєв втік від захисників і від лінії штрафного потужно і влучно пробив. Здавалося, на лідера очікує дуже непростий поєдинок. Але ФКА дуже швидко не тільки відновив рівновагу, але й забив ще тричі до 33-ї хвилини. Три з чотирьох м'ячів - на рахунку лідера атак "аристократів" Ігоря Перова. А два перших фактично створив Денис Пономаренко, який спочатку заробив пенальті, а за кілька хвилин виклав "лялечку" на ногу Шепетку, котрому лишалося поцілити з метру-двох в порожні ворота.

Другий тайм був формальністю. Тим паче, що вже за 5 хвилин після його початку гості збільшили свою перевагу після голу Пліска. "Respect", звісно, не складав зброї, але в камбек з "мінус чотирьох" не надто вірилося. На додаток до того невдовзі господарі лишилися в меншості. "Бордово-білі" ж дали зіграти всім, провівши 8 замін, і навіть самі подарували ще один гол Кужелєву (захисник технічно обвідною передачею вивів Анатолія на побачення з голкіпером), але, зрештою, без подальших пригод здобули впевнену перемогу.

ФК "Голосієво" - ФК Стiна 5:2

"Голосієво" нарешті здобуло перемогу, і перемогу доволі впевнену. Але і цього розу команда Анатолія Петрецького ледве не вигадала проблеми сама собі. Звичайно, гра проходила за переваги господарів, але "Стіна" доволі довго трималася і не давала підходити надто близько до своїх воріт. На початку зустрічі напруга в штрафному "жовто-чорних" виникала здебільшого після стандартів. Зрештою, один з них і приніс результат наприкінці першої третини гри - Проценко виграв верхову боротьбу, скинув вздовж лінії воріт, а Астахов головою ж переправив м'яч у ворота. А ближче до свистка на перерву головний бомбардир "зелених" забив фірмовий м'яч, вийшовши сам на сам.

Коли на початку другого тайму той таки Проценко ще раз втік на побачення і довів рахунок до 3:0, здавалося, гру можна закривати, але ж це "Голосієво".... Протягом наступних десяти хвилин гості забили двічі - знову дубль на свій рахунок записав Денис Резнюк. Проте інтрига жила не довго - зупинити Проценка "Стіна" так і не змогла, і Євген забив ще двічі, знов обійшовши Дмитра Калашника в заліку бомбардирів.

Дарниця - Дніпро-04 1:1

"Дарниця" і "Дніпро" вчергове в своїй довгій історії взаємовідносин зіграли внічию. Команди видали два абсолютно різні тайми. До перерви гра була абсолютно рівною і фактично без моментів. Дальні постріли - максимум, що можна згадати. Але саме першу половину зустрічі варто записати в актив команді Миколи Вакули, адже вона майже весь тайм грала вдесятьох.

А от після перерви господарям вдалося помітно додати, і біля воріт "дніпрян" раз-пораз виникала гострота. Гості теж зрідка кусалися, але коли на 83-й хвилині Максим Валєєв ударом головою з гострого кута вивів "смугастих" вперед, здавалося, що цього разу їм вдасться здобути три очки. Та на останній хвилині основного часу "Дніпро" врятував матч - екс-гравець "Каскаду" Вадим Соколенко (який і був 11-м) продерся вздовж лінії воріт, віддав на Вакулу, і капітан гостей з другої спроби відправив м'яч у сітку.

СНВ - Штурм Талісман 2:3

Поєдинок цілком виправдав очікування і вийшов дуже цікавим. Пристойні швидкості, цікаві комбінації, вдосталь небезпечних моментів і інтрига, що тримала в напрузі до фінального свистка. В першому таймі дещо краще виглядали гості, і на перерву вони пішли за переваги в два м'ячі. За 9 хвилин після початку гри "Штурм" отримав право на пенальті, і Богдан Ширков відкрив рахунок. А за 9 хвилин до перерви Олег Биховець втік від захисників і подвоїв його.

Після поновлення гри цікавіше виглядали господарі. Вже на 48-й хвилині Аль-Шарафі Мохаммед майже скопіював гол Биховця. В середині тайму СНВ отримали право на пенальті, але переграти голкіпера не вдалося. Та на 73-й хвилині рахунок все ж було зрівняно - Руслан Горовий виграв верхову боротьбу і головою надіслав м'яч у сітку. Господарі намагалися вирвати перемогу, але не втримали і нічиєї. Хвилин за 10 до завершення матчу "салатні" знов заробили пенальті (четвертий в двох матчах! Талісман таки працює?), і Богдан Ширков знов не схибив.